HÍRARCHÍVUM - 2012


Advent Kupa Nemzetközi Karate Bajnokság

2012. december 08. - Szeged
Összesítésben: Összesítés 13 x aranyérem 13 x ezüstérem 22 x bronzérem

A Szegeden megrendezett Advent Kupa Nemzetközi Karate Bajnokságon idén 21 csapat 281 versenyzője vett részt. A verseny komolyságát emelte, hogy a csapatok túlnyomó részt külföldről (Bosznia-Hercegovinából, Romániából és Szerbiából) érkeztek. A versenyzők idén kata, kumite egyéni és csapat versenyszámain felül szivacs kumite és csapat szivacs kumite versenyszámokban is kipróbálhatták magukat.

Egyéni versenyszámokban összesen 12 arany, 11 ezüst, 17 bronz érmet szereztünk, a csapat versenyszámokban pedig 1 első, 2 második és 5 harmadik helyezést értünk el.

Csapatunk összesítésben a MÁSODIK helyen végzett!!!

Advent Kupa Nemzetközi Karate Bajnokság

Csoportkép


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Adamcsik Dominik 3. helyezés - Kata
3. helyezés - Szivacs Kumite
3. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Csapat Szivacs Kumite
Asztalos Anett 1. helyezés - Kumite
1. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Kata
Banga András 3. helyezés - Szivacs Kumite
Barkó Nimród 3. helyezés - Kumite
3. helyezés - Szivacs Kumite
3. helyezés - Csapat Kumite
2. helyezés - Csapat Szivacs Kumite
Bodnár Enikő (Honbu) 1. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Kumite
Csatlós Botond 2. helyezés - Kumite
2. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Csapat Szivacs Kumite
Dodok Máté 1. helyezés - Kumite
2. helyezés - Szivacs Kumite
Dr. Kresz Judit (Honbu) 2. helyezés - Kata
Dudás Éva 1. helyezés - Szivacs Kumite
3. helyezés - Kata
3. helyezés - Csapat Kata
Elek Krisztián 3. helyezés - Szivacs Kumite
Fitos Bendegúz 1. helyezés - Kumite
3. helyezés - Kata
3. helyezés - Szivacs Kumite
Laczi Dávid 1. helyezés - Szivacs Kumite
2. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Kumite
3. helyezés - Csapat Kata
Magos Zsolt (Honbu) 2. helyezés - Szivacs Kumite
Nádházi Péter 3. helyezés - Csapat Kata
Nádházi Roland 3. helyezés - Csapat Kata
Pintér Dóra (Honbu) 1. helyezés - Kata
Radnóti Viktória 1. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Kata
3. helyezés - Kumite
Sebestyén Barna 2. helyezés - Kumite
2. helyezés - Szivacs Kumite
Székely Bertalan 2. helyezés - Kumite
2. helyezés - Szivacs Kumite
2. helyezés - Csapat Szivacs Kumite
3. helyezés - Csapat Kumite
Topolyai Áron 1. helyezés - Kumite
1. helyezés - Szivacs Kumite
2. helyezés - Csapat Szivacs Kumite
3. helyezés - Csapat Kumite
Topolyai Máté 1. helyezés - Kata
3. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Csapat Szivacs Kumite
Woog Arnold 2. helyezés - Kata
2. helyezés - Kumite
2. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Csapat Kata
Woog Olívia 3. helyezés - Kumite
3. helyezés - Csapat Kata
Zádori Gábor 1. helyezés - Kata
1. helyezés - Kumite
Zádori Márk 1. helyezés - Szivacs Kumite
Zanyi Marcell 2. helyezés - Kumite
3. helyezés - Szivacs Kumite
Pénzes Tamás 1. helyezés - Kumite
3. helyezés - Kata

Wadokarate Országos Bajnokság

2012. november 17. - Kóka
Összesítésben: Összesítés 16 x aranyérem 6 x ezüstérem 5 x bronzérem

Szövetségünk által 2012 november 17-én Kókán megrendezett Wado-ryu Országos Bajnokságon 23 versenyzővel vettünk részt.

A versenyt összesen 16 arany, 6 ezüst és 5 bronz éremmel zártuk, ami a tavalyi OB-hoz képest ismét hatalmas fejlődést jelent, hiszen az előző évben 6, idén pedig már 16 országos bajnoki címet szereztünk.

Összesítésben csapatunk az ELSŐ helyen végzett!!!

Országos Bajnokság - Csoportkép Shibamori Shihannal

Országos Bajnokság - Csoportkép Shibamori Shihannal és Rostás Tibor Senseijel


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Boros Csaba 1. helyezés - Küzdelem U10
2. helyezés - Formagyakorlat U10
Csatlós Botond 3. helyezés - Küzdelem U12
Csatlós Zselyke 1. helyezés - Küzdelem U14
Dudás Éva 1. helyezés - Formagyakorlat U14
Kosik Zoltán 2. helyezés - Küzdelem Veterán
Laczi Dávid 2. helyezés - Küzdelem U14
Pintér Tünde 1. helyezés - Küzdelem Veterán
Radnóti Bettina 2. helyezés - Küzdelem U16
3. helyezés - Formagyakorlat U16
Radnóti Viktória 1. helyezés - Formagyakorlat U18
1. helyezés - Formagyakorlat U21 (!)
3. helyezés - Küzdelem U18
Strohmayer Tamás 1. helyezés - Formagyakorlat U12
2. helyezés - Küzdelem U12
Székely Bertalan 1. helyezés - Küzdelem U8
Topolyai Máté 3. helyezés - Formagyakorlat U12
Ugrai András 3. helyezés - Küzdelem Felnőtt utánpótlás
Woog Arnold 1. helyezés - Formagyakorlat U14
1. helyezés - Küzdelem U14
Woog Olívia 1. helyezés - Formagyakorlat U12
1. helyezés - Küzdelem U12
Zádori Gábor 1. helyezés - Küzdelem Felnőtt utánpótlás
Zádori Márk 1. helyezés - Formagyakorlat U21
1. helyezés - Küzdelem Felnőtt -75kg
Pénzes Tamás 1. helyezés - Formagyakorlat Felnőtt
2. helyezés - Küzdelem Felnőtt +85 kg

Végül de nem utolsó soran itt megemlítenék még pár versenyzőt, akik hozzánk is járnak edzésre, de hivatalosan nem a mi csapatunkban indultak.
Nekik is gratulálunk az elért eredményeikhez.

Asztalos Anett 2. helyezés - Formagyakorlat Felnőtt
2. helyezés - Küzdelem Felnőtt
Asztalos Dorina 1. helyezés - Formagyakorlat U16
1. helyezés - Küzdelem U16
Futaki Anna 3. helyezés - Küzdelem Felnőtt

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.

A verseny másnapján egyesületünk 8 tagja részt vett Shibamori Shihan szemináriumán.


WUKF Gyermek és Ifjúsági VILÁGBAJNOKSÁG

2012. október 10-14. - Újvidék, Szerbia
1 x aranyérem 2 x bronzérem

Október 10-14. között Újvidéken (Szerbia) rendezték meg a 4. WUKF Gyermek és Ifjúsági Világbajnokságot 47 szervezet közel 1700 versenyző részvételével, ahova egyesületünk 9 versenyzővel (Csatlós Botond, Csatlós Zselyke, Nádházi Péter, Radnóti Bettina, Radnóti Viktória, Strohmyer Tamás, Topolyai Máté, Woog Arnold, Zádori Márk) kvalifikálta magát.

Radnóti Bettina sajnos sérülés miatt nem tudott kiutazni velünk, pedig nagy reményeket fűztünk a szerepléséhez.


WUKF Gyermek és Ifjúsági VILÁGBAJNOKSÁG

WUKF Gyermek és Ifjúsági Világbajnokság SZAC-os résztvevői


A verseny első napján a kata selejtezők folytak. A fehér narancsöves kategóriában a Topolyai Máté a zöld-lila övesek között pedig Strohmayer Tamás indult, mindketten nagyon szépen katáztak, a 80-90 fős mezőnyben Máténak sajnos nem sikerült bejutni a 12-es elődöntőbe, Tominak viszont egyedüli Wado-ryu-s versenyzőként sikerült ez a bravúr. Tomi az elődöntőben is nagyon szépen katázott és a 9. helyen végzett, ami már így is remek eredmény!

Radnóti Viktória a kadet, Zádori Márk pedig a junior korcsoportban formagyakorlat versenyszámban a pénteki napon döntőbe jutottak, majd vasárnap Viki a döntőben a 2. legmagasabb pontszámot érte el, az előző forduló pontszámaival összesítve a 3. helyen végzett. Márk a szombaton begyűjtött sérülése ellenére nagyon szépen katázott vasárnap és szintén bronzérmes lett.

Radnóti Viktória, Kun Viviennel és Demcsák Gabriellával együtt megnyerték a kadet formagyakorlat versenyszámot, így világbajnokok lettek.

A kumite versenyszámokat a szombati napon tartották. Itt a legjobb teljesítményt Strohmyer Tamás és Topolyai Máté nyújtotta csapatunkból, mindketten nagyszerű győzelmek során beverekedték magukat 80 fős kategóriájukban a legjobb 8 közé, ahol Tomi a legjobb négy közé jutásnál igazán szoros küzdelmet vívott a kategória későbbi világbajnokával. A meccs végeredménye döntetlen lett, és a hosszabbításban az első pont döntött, amit sajnos az ellenfél szerzett meg, így Tominak nem sikerült az éremszerzés, pedig csak nagyon kicsin múlott, mi persze így is nagyon büszkék vagyunk rá!

Katában szinte minden versenyzőnk kihozta magából a maximumot, kumitében pár versenyző többre is képes lehetett volna, de összességében csapatunk versenyzői remekül szerepeltek életük első világbajnokságán, és reméljük, hogy a jövőben még sok-sok siker vár rájuk ilyen nagy versenyeken is.


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Radnóti Viktória

Radnóti Viktória

Világbajnok
Csapat Formagyakorlat

Világbajnoki bronz érmes
Formagyakorlat

Zádori Márk

Zádori Márk

Világbajnoki bronz érmes
Formagyakorlat

Strohmayer Tamás

Strohmayer Tamás

Világbajnoki 5. helyezett
Küzdelem

Világbajnoki 9. helyezett
Formagyakorlat (Összes stílus)

Topolyai Máté

Topolyai Máté

Világbajnoki 5-8. helyezett
Küzdelem

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


WUKF Európa Kupa

2012. 09. 22-23. - Kolozsvár, Románia
1 x aranyérem 2 x ezüstérem 4 x bronzérem

A szezont idén egy nagyon komoly versennyel kezdtük, hiszen csapatunk legügyesebb versenyzői kiutaztak a Kolozsvári WUKF Európa kupára, ahol a nemzetközi mezőny legjobbjaival készülhettek az októberi világbajnokságra.

Csapatunk összességében jól szerepelt a versenyen, habár a körülmények talán még jobban hátráltattak minket mint tavaly, és a mezőny is sokkal erősebb és népesebb volt.


WUKF Európa Kupa

WUKF Európa Kupa magyar résztvevői



A legkisebbeknél kumitében 64-es tábláról kellett felverekedniük magukat versenyzőinknek, és 2-3 győzelemmel ez két versenyzőnknek is sikerült. Strohmayer Tamás, Topolyai Máté is a legjobb 8 között végzett. És az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy kicsit nagyobb figyelemmel mindketten megnyerhették volna a meccsüket. A nagyobbaknál egyéni kumitében Csatlós Botond és Radnóti Bettina is nyert 1-1 meccset, a második meccsükön viszont sajnos búcsúztak a további küzdelmektől, ahogy Radnóti Viktóriának és Nádházi Péternek sem sok hiányzott a továbbjutáshoz.

Katában minden versenyzőnk remekül szerepelt, az eredménytől függetlenül. A kisebbeknél Topolyai Máté az egyik kia-t majdnem elfelejtette, ezért a bírók annyira lepontozták, hogy nem jutott be a döntőbe. Woog Arnold és Woog Olívia viszont szinte hibátlanul katázott, de a bírók a többi stílus erőtlenül pontatlanul előadott katáit jobban értékelték, ahogy azt már megszokhattuk.

Strohmayer Tamásnak a zöld-lila öves kategóriában sikerült magát beverekednie a 6-os döntőbe és Pinan Yondan-nal egy helyet javítva fel is állhatott a dobogóra, bronz érmes lett!

Radnóti Viktória megnyerte a korosztály Wado-ryu kata versenyszámát, de ami még talán ennél is nagyobb eredmény, hogy a Best of the Best-ben Wado-ryu katával a 3. helyen végzett.

Csapat kumitében Radnóti Viktória és Radnóti Bettina, Kun Viviennel kiegészülve 2. helyezést értek el, Rotációs csapat kumitében pedig bronzérmesek lettek.


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Radnóti Bettina 2. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Rotációs Csapat Kumite
Radnóti Viktória 1. helyezés - Kata
3. helyezés - Kata Best of the Bests
2. helyezés - Csapat Kumite
3. helyezés - Rotációs Csapat Kumite
Strohmayer Tamás 3. helyezés - Kata (Összes stílus)

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


SZAC Nyári edzőtábor

2012. 08. 12. - 2012. 08. 19. - Tápiógyörgye

Idén is remek hangulatban telt egyesületünk hagyományos nyári edzőtábora, amin 32-33 Wado-ryu és 5 shotokán karatés vett részt.

A program mi is lehetett volna más, mint edzés reggeltől estig, de persze azért mindennap maradt egy kis idő a pihenésre, strandolásra, játékra és szórakozásra is. A táborban mindenki korának és képességének megfelelően maximálisan odatette magát.

Tápiógyörgye 2012 - Csoportkép

Csütörtök délután megtartottuk házi versenyünket, ami egy kicsit átnyúlt a péntek délelőtti edzésre is.

Verseny eredmények:

Kata

Kezdő 1. korosztály
1. Kövesdy Róbert
2. Topolyai Áron
3. Sebestyén Barna

Kezdő 2. korosztály
1. Árkosi Sándor
2. Takács Krisztina
3. Banga András
3. Nagy Tibor Ede

8. kyu
1. Gyulai Márton
2. Dudás Éva
3. Adamcsik Dominik
3. Balogh Zoltán

6-7. kyu 1. korosztály
1. Strohmayer Tamás
2. Topolyai Máté
3. Nádházi Péter
3. Woog Olívia

6-7. kyu 2. korosztály
1. Woog Arnold
2. Nádházi Roland
3. Csatlós Botond
3. Csatlós Zselyke

5-6. kyu
1. Csonka Bálint
2. Radnóti Bettina
3. Hidasi Mátyás (Shotokan)
3. Hajdu Botond (Shotokan)

1. dan - 4. kyu
1. Radnóti Viktória
2. Asztalos Anett
3. Sponga Dániel
3. Zádori Márk
 

Kumite

Kezdő 1. korosztály
1. Topolyai Áron
2. Sebestyén Barna

Kezdő 2. korosztály
1. Árkosi Sándor
2. Banga András
3. Kövesdy Róbert
3. Nagy Tibor Ede

Haladó 1. korosztály
1. Strohmayer Tamás
2. Topolyai Máté
3. Nádházi Péter
3. Adamcsik Dominik

Haladó 2. korosztály
1. Woog Arnold
2. Csatlós Botond
3. Nádházi Roland

Lány kumite
1. Csatlós Zselyke
2. Dudás Éva
3. Woog Olívia
3. Takács Krisztina

Női kumite
1. Asztalos Anett
2. Radnóti Bettina
3. Radnóti Viktória
3. Asztalos Dorina

Férfi kumite
1. Ugrai András
2. Csonka Bálint
3. Zádori Márk
3. Sponga Dániel


Tápiógyörgye 2012 - kihon


Szombat délután, pedig övvizsgával zártuk a tábort, ahol mind a 12 vizsgázó megérdemelten szerezte meg a következő fokozatát.

Vizsga eredmények:

Zádori Márk 3. kyu
Csonka Bálint 4. kyu
Lakatos Balázs 4. kyu
Radnóti Bettina 4. kyu
Zádori Gábor 6. kyu
Gyulai Márton 7. kyu
Dudás Éva 8. kyu
Takács Krisztina 8. kyu
Árkosi Sándor 2. csík
Banga András 2. csík
Nagy Tibor Ede 1. csík
Topolyai Áron 1. csík

A táborban készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


Nacugasshuku

2012. július 7. - Szentes

Egyesületünk hat haladó karatésa vett részt Shibamori Shihan 9. Dan hagyományos edzőtáborában. Az edzőtábor remek hangulatban és a megszokott magas színvonalon telt.

Az edzőtábor utolsó napján csapatunk két tagja sikeres övvizsgát tett az alábbi fokozatokra:

1. kyu - Kosik Zoltán
2. kyu - Radnóti Viktória

Viktória és Zoltán is kiemelkedő teljesítményt nyújtott a vizsgán, Viki a négy vizsgázó közül egyedüliként szerezte meg a 2. kyu fokozatot, Zolinak pedig az 1. kyu-ra vizsgázók közül egyedüliként lehet esélye jövő nyáron Dan vizsgázni.

Gratulálunk!

Csapatunk Shibamori Shihannal

Egyesületünk karatékai Shibamori Shihan 9. danos Wado-ryu mesterrel


SZAC Szezonzáró ünnepség

2012. június 16. - Budapest

A június 16-én tartottuk meg a 2011-2012-es szezon díjkiosztó/évértékelő ünnepségét.

Az idei versenyszezonban 10 versenyen vettünk részt és összesen 231 érmet szereztünk, így méltán nevezhetjük ezt a szezont az egyesület legeredményesebb szezonjának, hiszen még a legnagyobb megmérettetésekről az ifjúsági és a felnőtt Európa Bajnokságról is érmekkel és komoly helyezésekkel térhettünk haza. Ebben a szezonban gyarapítottuk országos bajnokaink névsorát is, és több olyan versenyzőnk is van, akik már több korosztályban is igen eredményesen szerepelnek.

A szezon legeredményesebb lány versenyzője:

RADNÓTI VIKTÓRIA


A 2011-2012-es szezonban szerzett érmei: 6 x aranyérem 12 x ezüstérem 9 x bronzérem



A szezon legeredményesebb fiú versenyzője:

STROHMAYER TAMÁS


A 2011-2012-es szezonban szerzett érmei: 10 x aranyérem 3 x ezüstérem 3 x bronzérem

Legeredményesebb versenyzőink a 2011-2012-es szezonban

Legeredményesebb versenyzőink: Radnóti Viktória, Strohmayer Tamás és edzőjük Pénzes Tamás


Az idei díjkiosztón három versenyzőnk különdíjat is kapott az Európa Bajnokságon elért egyéni dobogós helyezéséért:

Csatlós Botond - Kumite EURÓPABAJNOK

Csatlós Zselyke - Kumite Európa bajnoki ezüstérmes

Radnóti Bettina - Kumite Európa bajnoki bronzérmes


Különdíjasaink a 2011-2012-es szezonban

Különdíjasaink: Radnóti Bettina, Csatlós Zselyke, Csatlós Botond

2011-2012-es statisztikánk:

10 verseny, összesen 231 érem, ebből 63 Országos bajnokságon, 7 pedig Európa bajnokságon...

Eredmények Arany Ezüst Bronz
Összes megszerzett érem
91
69
71
Egyéni helyezések
69
64
62
Országos Bajnokság egyéni versenyszám
23
11
15
Nemzetközi versenyek dobogós helyezései
10
13
19
Európa bajnokság dobogós helyezései
1
1
5


A díjkiosztó után Woog Atilla és szorgos segítői jóvoltából bográcsozással és a felhalmozott sütemények elfogyasztásával folytattuk az ünneplést.

Ezúton is köszönjük mindenkinek az egész szezon alatt nyújtott segítségét, támogatását beleértve minden szülőt is, aki lehetővé teszi, hogy gyermeke karatézhasson és versenyezhessen!


Felnőtt WUKF Európa Bajnokság

2012. június 03. - Skócia, Irvine

Örömmel jelentjük, hogy a 2012. május 30. és június 3. között Skóciában megrendezett WUKF Felnőtt és Veterán Karate Európa Bajnokságon válogatottunk összesen 4 bronz és 1 arany érmmel tért haza.

A versenyen 22 ország 35 szervezete vett részt, és minden résztvevő szerint ez volt az egyik legszínvonalasabb Európa Bajnokság a WUKF történetében.

A magyar csapat szerdán és csütörtökön Shibamori Shihan szemináriumán készült a versenyre, amit a csütörtök délután megnyitó követett.

A verseny megnyítóján a World Union of Karate Federations (WUKF) elnöke Osvaldo M. de Oliveira ünnepélyesen átadta a szervezet által adható legmagasabb 9. danos diplomát Shibamori Kando Shihánnak munkássága elismeréséül.

Pénteken a kata (formagyarkolat) versenyszámokkal kezdődött a verseny, ahol Pénzes Tamás egyesületünk mestere döntőbe jutott.

Szombaton következtek az egyéni kumite (küzdelem) versenyszámok, ahol Pénzes Tamás a 32-es táblán a 4 közé jutásnál esett ki, így nem sikerült ebben a versenyszámban az érem szerzés.

A csapat kumite versenyszámokban sorozatos bírói hibák miatt szintén nem sikerülhetett az érem szerzés...

Vasárnap a döntősök felvonulása után, a kata döntőben Pénzes Tamás 3. helyezést ért el.

Felnőtt WUKF Európa Bajnokság - Pénzes Tamás - 3. helyezés

Felnőtt WUKF Európa Bajnokság - Pénzes Tamás - 3. helyezés


Galga-SZAC Kupa

2012. május 12. - Kartal
Összesítésben: Összesítés 29 x aranyérem 18 x ezüstérem 19 x bronzérem

Egyesületünk a Galgamenti Wado-ryu Karate Egyesülettel közösen rendezte meg a Galga-SZAC Kupát, melyre összesen 12 Shotokán és Wado-ryu csapat érkezett. A versenyen több mint 150 versenyző - a csapat versenyszámokat nem számítva - közel 300 nevezését regisztráltuk.

Az idei újraélesztett SZAC kupa elsődleges célja az volt, hogy segítsük a felnőtt WUKF Európa Bajnokságra készülő válogatott versenyzők felkészülését, illetve hogy a nyári szünet előtt versenyzési lehetőséget biztosítsunk a gyermek, az ifjúsági, és a felnőtt utánpótlás versenyzők számára, továbbá, hogy ápoljuk a sportbaráti kapcsolatainkat.

Az egész verseny remek hangulatban zajlott, mind a kata mind a kumite versenyszámok alatt nagyon színvonalas küzdelmeket láthattunk.

A kata és a kumite versenyszámok is egyeneságú kieséses rendszerben zajlottak teljesen kijátszott vígaszággal. A 3-4-5 fős mezőnyökben pedig kőrmérkőzést rendeztünk.

Ezúton is szeretnénk megköszönni minden csapat és versenyző sportszerű részvételét, várunk benneteket jövőre is!

Külön köszönettel tartozunk Fási Tibornak és csapatának a Galgamenti Wado-ryu Karate Egyesületnek a közreműködésért, köszönjük segítséget Rostás Tibornak a verseny főbírájának, és minden megjelent bírónak az egésznapos helytállást. Végül de nem utolsó sorban köszönjük a segítséget mindenkinek, aki bármilyen módon segédkezett a verseny szervezésében és lebonyolításában.


A köszönet nyílvánítás után pedig jöjjenek csapatunk eredményei.

Szoros küzdelemben csapatunk lett a legeredményesebb, így mi vihettük haza a Galga-SZAC Kupát!

Minden kezdő és haladó tanítványunk remekül helytállt a versenyen, volt olyan versenyzőnk, akinek ez volt élete első versenye és éremmel a nyakában térhetett haza és voltak olyan rutinosabb versenyzőink, akik 2 vagy 3 korosztályban is eredményesen szerepeltek.

A versenyen összesen 29 arany, 18 ezüst, 19 bronz érmet szereztünk!



Galga-SZAC Kupa 2012 - A legeredményesebb csapat!

Galga-SZAC Kupa 2012 - A legeredményesebb csapat!



Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

VERSENYZŐ HELYEZÉS KOROSZTÁLY VERSENYSZÁM
Adamcsik Dominik 1. U10 Kata
  1. U10 Csapat kata
  3. U10 Kumite
Banga András 2. U10 Kumite
Boros Csaba 1. U10 Kumite
  2. U10 Kata
Csatlós Botond 1. U12 Kumite
Csatlós Zselyke 2. U14 Kumite
Dodok Máté 2. U6 Kumite
Durgham Kerim 2. U13 Kumite
  2. U14 Kumite
Laczi Dávid 3. U13 Kata
  3. U13 Kumite
  3. U14 Kumite
  3. U14 Csapat kata
Lakatos Balázs 1. Felnőtt Csapat kata
  2. Felnőtt kata
  3. Felnőtt Kumite
Molnár Bence 3. U7 Kumite
Nádházi Péter 3. U10 Kumite
  3. U14 Csapat kata
Nádházi Roland 1. U12 Kata
  3. U12 Kata
  3. U14 Csapat kata
Radnóti Bettina 1. U14 Kata
  1. U14 Csapat kata
  1. U14 Kumite
  1. U16 Kumite
  2. U18 (Utánpótlás) Kumite
  2. U18 (Haladó +60) Kumite
Radnóti Viktória 1. Felnőtt Csapat kata
  2. U18 Kata
  2. Felnőtt Kata
  2. U18 Kumite
  2. U21 Kumite
  3. U21 Kata
Strohmayer Tamás 1. U10 Kata
  1. U10 Csapat Kata
  2. U10 Kumite
  2. U11 Kumite
  3. U11 Kata
Szalai Zalán 2. U8 Kumite
Székely Bertalan 1. U7 Kumite
Topolyai Áron 3. U7 Kumite
Topolyai Máté 1. U10 Kata
  1. U10 Csapat Kata
  3. U10 Kumite
  3. U11 Kata
Woog Arnold 1. U13 Kata
  1. U13 Kumite
  1. U14 Kumite
  1. U14 Csapat Kata
Woog Olívia 1. U11 Kata
  1. U11 Kumite
  1. U14 Csapat Kata
Zádori Gábor 2. Veterán Kata
  2. Felnőtt Kumite
  3. Veterán Kumite
Zádori Márk 1. U18 Kata
  1. U21 Kata
  1. Felnőtt Kata
  1. Felnőtt Csapat kata
  1. U18 Kumite
  3. U21 Kumite
Pénzes Tamás 1. Felnőtt Kumite
  2. Felnőtt Kata


Gratulálunk a versenyzőknek!

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


Kisoroszlán Utánpótlás Karate Verseny

2012. március 11. - Budapest
7 x aranyérem 8 x ezüstérem 11 x bronzérem

Csapatunk 2012 március 11-én részt vett a HKSE és a Raion KSE által rendezett barátságos utánpótlás karate versenyén, ahol több mint 200 versenyző indult "szivacs" kumite és WKF kumite versenyszámokban.

Ugyan még sosem próbáltuk "élesben" a szivacs kumitét, de azért egész jól belejött mindenki a végére. Kumitézni pedig eddig nem WKF szabályok szerint szoktunk, volt aki ebben a szabályrendszerben is hasonlóan eredményes tudott lenni, de volt akinek ez ma még nem annyira feküdt.
A verseny egyébként nagyon jó hangulatú volt, a szervezők pedig végig nagyon segítőkészek voltak, ezúton is köszönjük szépen a meghívást!

A versenyen hat új versenyzőnk mutatkozott be, és egytől egyig nagyon elégedettek voltunk a teljesítményükkel! Először is kiemelném legfiatalabb versenyzőinket: Székely Bertalan első versenyén rögtön két arany éremet is bezsebelt a 6 évesek között, Dodok Máté a legkisebb 4-5 éves korosztály bajnoka lett szivacs kumitében. Barkó Nimród szivacs kumite versenyszámban ezüstérmet, Topolyai Áron pedig bronzérmet szerzett. Sebestyén Barna mindkét versenyszámban bronzérmes lett. Dudás Éva fehér övesen a 12 éves lányok között első versenyén bravúros meccseket vívott, többek között egy lila öves versenyzőt is legyőzött, egyértelműen ő volt a nap egyik hőse! Laczi Dávid villámgyors mozdulataival megállíthatatlan volt szivacs kumitében. Gyulai Marci személyében pedig a nap másik hősét tisztelhettük, hiszen citromsárga övesen ismét komoly fejtörést okozott a két fejjel magasabb és sokkal tapasztaltabb versenyzőknek, akik a meccs előtt még mosolyogva léptek tatamira, hiszen hatalmas a magasságbeli különbség miatt, már elkönyvelték maguk számára a győzelmet, de a mérkőzés végén már többnyire vesztesen hagyták el a küzdőteret...

Tapasztaltabb versenyzőink is szépen szerepeltek, közülűk a legeredményesebb Adamcsik Dominik lett, mivel mindkét versenyszámban aranyérmes lett.


A versenyen összesen 7 arany, 8 ezüst, 11 bronz érmet szereztünk!


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Adamcsik Dominik 1. helyezés - Szivacs kumite
1. helyezés - WKF kumite
Árkosi Sándor 3. helyezés - Szivacs kumite
2. helyezés - WKF kumite
Barkó Nimród 2. helyezés - Szivacs kumite
Boros Csaba 2. helyezés - Szivacs kumite
3. helyezés - WKF kumite
Csatlós Botond 3. helyezés - Szivacs kumite
2. helyezés - WKF kumite
Dodok Máté 1. helyezés - Szivacs kumite
Dudás Éva 3. helyezés - Szivacs kumite
Gyulai Márton 2. helyezés - Szivacs kumite
3. helyezés - WKF kumite
Laczi Dávid 1. helyezés - Szivacs kumite
3. helyezés - WKF kumite
Nádházi Péter 3. helyezés - Szivacs kumite
3. helyezés - WKF kumite
Sebestyén Barna 3. helyezés - Szivacs kumite
3. helyezés - WKF kumite
Strohmayer Tamás 2. helyezés - Szivacs kumite
1. helyezés - WKF kumite
Székely Bertalan 1. helyezés - Szivacs kumite
1. helyezés - WKF kumite
Topolyai Áron 3. helyezés - Szivacs kumite
Topolyai Máté 2. helyezés - Szivacs kumite
2. helyezés - WKF kumite


Gratulálunk a versenyzőknek!

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


IWKU Utánpótlás Országos Bajnokság

2012. március 3. - Kartal
20 x aranyérem 10 x ezüstérem 5 x bronzérem

Szövetségünk Utánpótlás Országos Bajnokságának megrendezésére 2012. március 3-án került sor Kartalon, ahol Fási Tibor szervező munkájának és a birói gárdának köszönhetően egy remek barátságos versenyen vehettünk részt 17 versenyzővel.

Csapatunk, de talán a verseny legeredményesebb versenyzője is Zádori Márk volt ezen a versenyen, hiszen összesen 6 érmet gyűjtött be. Márk három versenyszámban is (küzdelem U18, formagyakorlat U18 és U21) országos bajnoki címet szerzett, emellett U21 küzdelemben csapattársa mögött 2. helyezést ért el, továbbá csapat kata versenyszámban is szerzett még egy ezüst és egy bronz érmet.

Radnóti lányok is kitettek magukért, hiszen összesen 10 érmet szereztek ezen a versenyen.
Radnóti Viktória az U21-es korosztály kata bajnoka és a felnőtt korosztály kumite bajnoka lett, tovább három ezüstérmet is szerzett (U21-es küzdelem, Felnőtt formagyakorlat, és U21-es csapat formagyakorlat versenyszámokban).
Radnóti Bettina 13 évesen az U16-os korosztály kumite bajnoka lett, és csapattársaival megnyerték az U14-es korosztály csapat kata versenyszámát is. Az U14-es korosztály körmérkőzésében holtversenyben az első helyen végzett, de a pontok összeszámlálása nem neki kedvezett, így ebben a kategóriában ezüstérmes lett, ahogyan az U21-es csapat formagyakorlat versenyszámban is, és persze az egyéni formagyakorlatban szerzett bronzéremről se feledkezzünk meg.

A Woog testvérek szintén kiemelkedően szerepeltek, mindketten 3-3 aranyéremmel gazdagítottak a család éremgyűjteményét. Woog Arnold és Woog Olívia is, megnyerte a saját korosztályának kata és kumite versenyszámait is, Olívia 10 évesen Arnold pedig 12 évesen hozzájárult az U14-es csapatkata aranyunkhoz. Arnold villámgyors Jodan mawashi-geri-jére pedig sokáig emlékezni fogunk! :)

Boros Csaba az U9-es korosztály legkisebb versenyzőjeként, nála egy-másfél fejjel magasabb ellenfeleket legyőzve védte meg országos bajnoki címét kumite versenyszámban, emellett csapat kata versenyszámban is bajnoki címet szerzett, egyéni katában pedig 2. helyezett lett.

Topolyai Máté erős pontos katákat bemutatva megvédte országos bajnoki címét formagyakorlat versenyszámban, emellett csapat katában aranyérmet, egyéni küzdelemben pedig ezüstérmet szerzett.

Lakatos Balázs is erőn felül teljesített és a felnőttek formagyakorlat versenyszámában megszerezte élete első egyéni országos bajnoki címét, ami mellé még egyéni kumitében és csapat katában is begyűjtött 1-1 bronzérmet.

Nádházi Péter kis kihagyás után a versenyre nagyon összeszedte magát, és küzdelemben országos bajnoki címet szerzett, formagyakorlatban pedig csapattársa mögött második helyezést ért el.

Csonka Bálint kemény küzdelmekben megérdemelten lett az U21-es korosztály kumite bajnoka, emellett tagja volt a bronzérmes felnőtt kata csapatnak.

Csatlós Botond most is fölényesen gyorsan nyerte összes meccsét, ahogy tőle ezt már megszokhattuk, így ő is megvédte országos bajnoki címét kumite versenyszámban.

Gyulai Márton hosszú kényszerpihenő után nagyon kemény küzdelmek után kumite országos bajnoki címet szerzett.

Sponga Dániel az U21-es korosztályban villámgyors támadásaival elbátortalanította a nála kétszer nagyobb termetű ellenfelét, így már a mérkőzés elején átvette az irányítást, és azt végéig fenntartva a kategória bajnoka lett.

Laczi Dávid első versenyén remekül helytállt, küzdelemben csapattársa mögött 2. helyezett lett, formagyakorlatban pedig bronzérmet szerzett.

Zádori Gábor a tavalyihoz hasonlóan idén is remekül szerepelt, négy kemény mérkőzéséből hármat megnyert, így holtversenyben az első helyen állt, de mivel a másik 3 győzelemmel rendelkező versenyző egyik ellenfele feladta a mérkőzést, így az azért a meccsért kapott 6 pont miatt összesítésben Gábor nyakába csak az ezüstérem kerülhetett, viszont számunkra ez még a tavalyinál is fényesebben csillog!

Csatlós Zselyke egy igen erős mezőnyben nagyon szoros meccseket vívott, és így a harmadik helyen végzett. Szelyke olyan bátor és gyors akciókat indított, amiket már régóta szerettünk volna látni tőle, ezért ő is megérdemli a dicséretet.

Adamcsik Dominik az U10-es bajnok kata csapat tagjaként aranyérmet szerzett. Egyéni formagyakorlat versenyszámban, pedig egyedüli citromövesként beküzdötte magát a legjobb négy közé.


A versenyen összesen 18 egyéni arany + 2 csapat arany, 9 egyéni ezüst + 1 csapat ezüst, 4 egyéni bronz + 1 csapat bronz érmet szereztünk!



IWKU Utánpótlás Országos Bajnokság

Bajnokaink


Versenyzőink tehát az alábbi eredményeket érték el:

Adamcsik Dominik 1. helyezés - Csapat formagyakorlat
4. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Boros Csaba 1. helyezés - Egyéni küzdelem
1. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Csatlós Botond 1. helyezés - Egyéni küzdelem
Csatlós Zselyke 3. helyezés - Egyéni küzdelem
Csonka Bálint 1. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Csapat formagyakorlat
Gyulai Márton 1. helyezés - Egyéni küzdelem
Laczi Dávid 2. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Lakatos Balázs 1. helyezés - Egyéni formagyakorlat
3. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Csapat formagyakorlat
Nádházi Péter 1. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Radnóti Bettina 1. helyezés - Egyéni küzdelem U16 (!)
1. helyezés - Csapat formagyakorlat U14
2. helyezés - Egyéni küzdelem U14
2. helyezés - Csapat formagyakorlat U21
3. helyezés - Egyéni formagyakorlat U14
Radnóti Viktória 1. helyezés - Egyéni formagyakorlat U21 (!)
1. helyezés - Egyéni küzdelem Felnőtt (!)
2. helyezés - Egyéni formagyakorlat Felnőtt (!)
2. helyezés - Egyéni küzdelem U21 (!)
2. helyezés - Csapat formagyakorlat U21
Sponga Dániel 1. helyezés - Egyéni küzdelem U21 (!)
Topolyai Máté 1. helyezés - Egyéni formagyakorlat
1. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Egyéni küzdelem
Woog Arnold 1. helyezés - Egyéni formagyakorlat
1. helyezés - Egyéni küzdelem
1. helyezés - Csapat formagyakorlat
Woog Olívia 1. helyezés - Egyéni formagyakorlat
1. helyezés - Egyéni küzdelem
1. helyezés - Csapat formagyakorlat
Zádori Gábor 2. helyezés - Egyéni küzdelem
Zádori Márk 1. helyezés - Egyéni formagyakorlat U18
1. helyezés - Egyéni formagyakorlat U21 (!)
1. helyezés - Egyéni küzdelem U18
2. helyezés - Egyéni küzdelem U21 (!)
2. helyezés - Csapat formagyakorlat U21
3. helyezés - Csapat formagyakorlat felnőtt


A versenyen ismét mindenki nagyszerűen szerepelt, csak így tovább!!!

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


SZAC Övvizsga

2012. február 3. - Budapest

Egyesületünk téli övvizsgáját 2012. február 3-án tartottuk, melyen az alábbi 23 karatéka sikeres övvizsgát tett.



Zádori Márk 4. kyu Övvizsga 2012
Strohmayer Ádám 6. kyu
Strohmayer Tamás 6. kyu
Topolyai Máté 7. kyu
Balogh Zoltán 8. kyu
Laczi Dávid 8. kyu
Molnár Dávid 8. kyu
Dudás Éva 3. csík
Bartal Dávid 2. csík
Fitos Bendegúz 2. csík
Takács Krisztina 2. csík
Urbin Antal 2. csík
Árkosi Sándor 1. csík
Balassa Zoltán 1. csík
Banga András 1. csík
Barkó Nimród 1. csík
Donkó Mátyás 1. csík
Hornyák Erik 1. csík
Kövesdi Róbert 1. csík
Molnár Bence 1. csík
Szalay Zalán 1. csík
Székely Bertalan 1. csík
Urbin Dániel 1. csík


A vizsgán készült fotók megtekinthetőek a Galériában.



Hírarchívum:

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000
1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 | 1993

A 2008-as év előtti hírek és eredmények hiányosak lehetnek, ezért ha régi karatésainknak vannak további eredményeik, fotóik, akkor azt küldjék el nekünk e-mailben és frissítjük az archívumot!
Köszönjük!



 

Facebook

Rövid híreink

UWK Karate Világbajnokság

2 VILÁG-BAJNOKI CÍMMEL 2 bronz éremmel és 1 negyedik helyezéssel tért haza a SZAC Karate SE. három versenyzője a 2017. november 29. és december 3. között Olaszországban megrendezett 2. UWK Karate Világbajnokságról.

Eredményeink:
1. Dudás Évakata
1. Pénzes Tamáskata
3. Pénzes Tamáskumite
3. Szántai Lucakumite
4. Szántai Lucakata



9. WUKF Karate Európa-bajnokság

3 EURÓPA-BAJNOKI CÍMMEL 2 ezüst és 4 bronz éremmel tért haza a SZAC Karate SE. két versenyzője a 2017. április 5-9. között Kolozsváron megrendezett 9. WUKF Karate Európa-bajnokságról.

Eredményeink:
1. Dudás Évakata
1. Pénzes Tamáskata
1. Szántai Lucakata
2. Topolyai Mátékata
2. Woog Olíviakata
3. Pénzes Tamáskumite
3. Szántai Lucakumite
3. Topolyai Mátékumite
3. Laczi Dávidcsapat kumite
3. Woog Arnoldcsapat kumite



8. WUKF Karate Európa-bajnokság

2 EURÓPA-BAJNOKI CÍMMEL 1 ezüst és 3 bronz éremmel tért haza a SZAC Karate SE. két versenyzője a 2016. október 11-16. között Olaszországban megrendezett 8. WUKF Karate Európa-bajnokságról.

Eredményeink:
1. Pénzes Tamáskata
1. Pénzes Tamáscsapat kumite
2. Pénzes Tamásrotációs csapat kumite
3. Radnóti Bettinakata (felnőtt)
3. Radnóti Bettinakumite +60kg (felnőtt)
3. Radnóti Bettinakumite open (U21)
5. Radnóti Bettinakumite +60kg (U21)
5. Radnóti Bettinakata Rengokai (U21)
5. Pénzes Tamáskumite +80 kg



6. WUKF Karate Világbajnokság

5 VILÁGBAJNOKI CÍMMEL 2 ezüst és 4 bronz éremmel tértek haza a SZAC Karate SE. versenyzői a 2016. június 14-19 között Dublinban megrendezett 6. WUKF Karate Világbajnokságról.

Eredményeink:
1.  Dudás Évakata
1.  Pénzes Tamáskumite
1.  Pénzes Tamáskata
1.  Woog Arnoldkata
1.  Woog Olíviakata
2.  Csatlós Botondcs. kumite
2.  Woog Arnoldcs. kumite
3.  Dodok Mátékata
3.  Radnóti Bettinakumite
3.  Radnóti Bettinakata
3.  Topolyai Mátékata



5. Erzsébet Kupa - Nemzetközi WKF Karate Bajnokságon

Az 5. Erzsébet Kupa Nemzetközi WKF karate bajnokságon 6 ország 30 klubjának 400 versenyzője lépett tatamira. Versenyzőink 2 arany, 1 ezüst és 6 bronz éremmel zárták a napot, mely igazán szép eredmény életük első nemzetközi WKF versenyén.


Wadokarate Országos Bajnokság 2016

A 2016. 04. 03.-án Kókán megrendezett Wadokarate Országos Bajnokságon egyesületünket 26 versenyző képviselte. Versenyzőink 18 arany, 8 ezüst, 6 bronz éremmel összesítésben is az élen végeztek.


Wado-kai Magyar Bajnokság 2016 - 2. forduló

Versenyzőink 2 arany, 2 bronz érem mellé 4 negyedik helyezést gyűjtött be.


23. Banzai Kupa - Nemzetközi Karate Bajnokság

A vártnál eredményesebben szerepeltek versenyzőink idei első nemzetközi versenyükön a 23. Banzai Kupán Romániában! 10 versenyzőnk 2 arany, 3 ezüst és 2 bronzérmet szerzett.


Wado-kai Magyar Bajnokság 2016 - 1. forduló

Maroknyi csapatunk remekül szerepelt idei első versenyén, 7 versenyzővel 5 arany, 2 ezüst és egy 4. helyezést értünk el.