HÍRARCHÍVUM - 2010


Csapatunk megnyerte a 2010-es Advent Kupát!!!

2010. december 4. - Szeged
Összesítésben: Összesítés 8 x aranyérem 19 x ezüstérem 8 x bronzérem

Csapatunk idei legjobb eredményét érte el a december 4-én Szegeden megrendezett Nemzetközi Advent Kupán, hiszen 8 arany, 19 ezüst és 8 bronz éremmel a verseny legeredményesebb csapata lett, és megnyerte a 2010-es Advent Kupát!

A versenyen a magyar csapatok mellett igen erős és nagy létszámú csapatok érkeztek Horvátországból, Montenegróból, Romániából és Szerbiából, így velük együtt összesen 27 csapat több, mint 300 versenyzője mérhette össze tudását.

Advent Kupa 2010 2010 - Csoportkép
A verseny legeredményesebb csapata a SZAC lett!


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Asztalos Anett(Honbu) 1. helyezés - Küzdelem - Junior
2. helyezés - Küzdelem - Felnőtt
Adamcsik Dominik 2. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Formagyakorlat
Boros Csaba 1. helyezés - Küzdelem
3. helyezés - Formagyakorlat
Csatlós Botond 2. helyezés - Formagyakorlat
2. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Csapat Küzdelem
Csatlós Zselyke 2. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Csapat Küzdelem
Nagy Vince 3. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Csapat Küzdelem
Nádházi Péter 1. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Formagyakorlat
2. helyezés - Csapat Formagyakorlat
Nádházi Roland 1. helyezés - Küzdelem
3. helyezés - Formagyakorlat
Radnóti Bettina 1. helyezés - Küzdelem - 1998
2. helyezés - Küzdelem - 1996-97
3. helyezés - Formagyakorlat
2. helyezés - Csapat Küzdelem
Radnóti Viktória 2. helyezés - Küzdelem
Sponga Dániel 2. helyezés - Küzdelem
3. helyezés - Csapat Küzdelem
Sponga Istvánné 1. helyezés - Küzdelem
Strohmayer Ádám 1. helyezés - Formagyakorlat
2. helyezés - Csapat Küzdelem
Strohmayer Tamás 1. helyezés - Formagyakorlat
2. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
Topolyai Máté 2. helyezés - Formagyakorlat
3. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
Woog Olívia 2. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Formagyakorlat
Zádori Márk 2. helyezés - Formagyakorlat
3. helyezés - Küzdelem
3. helyezés - Csapat Küzdelem
Pénzes Tamás 2. helyezés - Formagyakorlat
3. helyezés - Küzdelem

Advent Kupa 2010 2010 - Csoportkép
Pénzes Tamás a SZAC edzője a legeredményesebb csapatnak járó kupával


Minden versenyzőnknek gratulálunk a remek eredményekért!


Wadokarate Országos Bajnokság

2010. november 20. - Kóka
2 x aranyérem 1 x ezüstérem 7 x bronzérem

Az eddigi szokásoktól eltérően idén egy napon került megrendezésre a felnőtt és az ifjúsági országos bajnokság Kókán. A versenyre 15 versenyzővel érkeztünk és csapatunknak összesen 10 érmet (2 arany, 1 ezüst, 7 bronz) sikerült szereznie, ami a népes mezőnyöket illetve a verseny rangját nézve remek teljesítmény. Azok a versenyzőink is remekül szerepeltek, akiknek most nem sikerült érmet szerezniük, közülük a legtöbben bejutottak a legjobb nyolc közé kata vagy kumite versenyszámban.


Országos Bajnokság 2010 - Csoportkép
SZAC Csapata

Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Pénzes Tamás 1. helyezés - Egyéni küzdelem - Felnőtt +85 kg.
Sponga Istvánné 1. helyezés - Küzdelem - Felnőtt (barna öv alatt)
Woog Olívia 2. helyezés - Küzdelem - U10
3. helyezés - Formagyakorlat - U10
Csatlós Botond 3. helyezés - Küzdelem - U10
Csatlós Zselyke 3. helyezés - Küzdelem - U12
Nádházi Péter 3. helyezés - Küzdelem - U10
Radnóti Bettina 3. helyezés - Küzdelem - U14
Radnóti Viktória 3. helyezés - Küzdelem - U16
Sponga Dániel 3. helyezés - Küzdelem - U16

Minden versenyzőnknek gratulálunk a remek eredményekért!


VII. Alisca Bau Kupa

2010. november 06. - Bátaszék
2 x aranyérem 5 x ezüstérem 4 x bronzérem

A nyári szünet után a 2010/2011-es szezon első versenyén várakozásainknak megfelelően csapatunk ismét sok szép eredménnyel térhetett haza Bátaszékről, az Alisca Bau Kupáról, mely idén is remek lehetőséget nyújtott a november 20.-án megrendezendő Országos Bajnokság előtt versenyzőink felkészültségének lemérésére.

Formagyakorlatban azért több dobogós helyezést vártunk, viszont kárpótoltak minket a küzdelemben elért nagyszerű eredmények. Ezen a versenyen Kata versenyszámban csupán Radnóti Bettina ezüst érmének örülhettünk, viszont a többi versenyzőnk is nagyon szép formagyakorlatokat mutatott be. Betti az ezüst érme mellé egy aranyérmet is begyűjtött, hiszen küzdelemben mindhárom meccsét megnyerve első helyezést ért el.

Küzdelemben a többiek is hozták a tőlük elvárt szintet, és csapatunk újonc versenyzője Boros Csaba első versenyén elkönyvelhette első győztes meccsét is. Csonka Bálint szintén első igazi versenyén zöld övesen igen nagy fejfájást okozott a korosztályában lévő barna és fekete öves versenyzőknek és férfias küzdelmek árán felverekedte magát a dobogóra. Csatlós Botond, Sponga Dániel, és Strohmayer Tamás küzdelemben szintén bronz érmet szerzett.

Ezen a versenyen Nádházi Péter, Radnóti Viktória és Woog Olívia is sokkal összeszedettebb volt, mint a tavalyi szezonban, aminek köszönhetően mindhárman nagyon szépen szerepeltek és ezüst érmet szereztek.

A legnagyobb örömet talán Strohmayer Ádám és Nagy Vince okozta, hiszen korosztályukban 16-os tábláról mindketten beverekedték magukat a döntőbe, ahol szoros küzdelemben Ádám diadalmaskodott és aranyérmes, Vince pedig ezüstérmes lett.

Csapatunk összesítésben pár ponttal csúszott csak le a dobogóról, negyedik lett. A harmadik helyhez már az is elég lett volna, ha például Radnóti Viktória meccsén a jegyzőkönyvvezetők nem felejtik el beírni az egyik pontot, hiszen így nem kerül sor a hosszabbításra és aranyérmes lett volna.

Minden versenyzőnknek gratulálunk a remek eredményekért!


Alisca Bau Kupa 2010 - Csoportkép


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Strohmayer Ádám 1. helyezés - Küzdelem
Radnóti Bettina 1. helyezés - Küzdelem
2. helyezés - Formagyakorlat
Nagy Vince 2. helyezés - Küzdelem
Nádházi Péter 2. helyezés - Küzdelem
Radnóti Viktória 2. helyezés - Küzdelem
Woog Olívia 2. helyezés - Küzdelem
Csatlós Botond 3. helyezés - Küzdelem
Csonka Bálint 3. helyezés - Küzdelem
Sponga Dániel 3. helyezés - Küzdelem
Strohmayer Tamás 3. helyezés - Küzdelem

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


SZAC Nyári edzőtábor

2010. augusztus 8-14. - Tápiógyörgye

A korábbi évekhez hasonlóan idén is Tápiógyörgyén rendeztük meg nyári edzőtáborunkat, mely sok tekintetben a tavalyi edzőtábort is felülmúlta.

Az idei edzőtáborban több mint negyvenen vettek részt, beleértve egyesületünk tíz shotokános karatékáját is. A program elég sűrű volt, hiszen a napi három karate edzés és a reggeli torna illetve az esti futás mellett a wado-ryu karatésokra egy rövid kis elméleti tananyag is várt.

De az edzések mellett azért mindennap jutott idő egy-két kiadós fürdőzésre, illetve vízi csatára is, esténként pedig a tábortűz fényénél pihentük ki a nap fáradalmait.


Tápiógyörgye 2010 - Csoportkép


Kedd este edzés után ellátogattunk a Tápiógyörgyei Falumúzeumba ahol az érdeklődők megtekinthették a régi parasztház berendezését illetve használati tárgyait, melyek segítségével elképzelhették milyen is lehetett itt az élet sok-sok évvel ezelőtt. A Falumúzeum kertjében e-közben készült a hagyományos kemencében sütött lángos. A különleges vacsora elfogyasztása után megtekintettük a Tájházat, ahol a vidék élővilágával ismerkedhettünk meg.

Mivel az idei táborban ilyen sokan összegyűltünk, ezért úgy gondoltuk, hogy csütörtökön rendezünk egy háziversenyt. A délelőtti edzésen négy fokozat szerint szétbontott csoportban a formagyakorlat, délután pedig szintén négy kor illetve nem alapján szétválasztott kategóriában a küzdelem versenyszámokat rendeztük meg. A háziverseny fő célja az volt, hogy a kezdők a gyakorlatban is megismerkedhessenek a versenyzéssel, a haladók pedig verseny helyzetben gyakorolhassanak. Ezt a célunkat sikeresen meg is valósítottuk, hiszen szinte minden olyan volt mint egy igazi versenyen, és nem utolsó sorban minden versenyző remekül helytállt.

Verseny eredmények:

Kata

Fehér öv
1. Woog Arnold (Wado-Ryu)
2. Topolyai Máté (Wado-Ryu)
3. Bere Tamás (Wado-Ryu)
4. Woog Olívia (Wado-Ryu)

Citromsárga öv
1. Strohmayer Ádám (Wado-Ryu)
2. Strohmayer Tamás (Wado-Ryu)
3. Vinczellér Krisztina (Wado-Ryu)
4. Nagy Vince (Wado-Ryu)

Narancssárga öv
1. Csonka Bálint (Wado-Ryu)
2. Czimmer Kristóf (Shotokan)
3. Lakatos Balázs (Wado-Ryu)
4. Menyhárt Anikó (Shotokan)

Haladó
1. Radnóti Viktória (Wado-Ryu)
2. Sponga Dániel (Wado-Ryu)
3. Kiss András (Shotokan)
4. Sponga Istvánné (Wado-Ryu)
 

Kumite

I. korcsoport
1. Strohmayer Tamás (Wado-Ryu)
2. Nádházi Péter (Wado-Ryu)
3. Topolyai Máté (Wado-Ryu)
3. Farkasinszky Ádám (Wado-Ryu)

II. korcsoport
1. Strohmayer Ádám (Wado-Ryu)
2. Nagy Vince (Wado-Ryu)
3. Nádházi Roland (Wado-Ryu)
3. Szűcs Bulcsú (Wado-Ryu)

III. korcsoport férfi
1. Csonka Bálint (Wado-Ryu)
2. Lakatos Balázs (Wado-Ryu)
3. Kiss András (Shotokan)
3. Zádory Márk (Wado-Ryu)

III. korcsoport női
1. Radnóti Viktória (Wado-Ryu)
2. Sponga Istvánné (Wado-Ryu)
3. Radnóti Bettina (Wado-Ryu)
3. Vinczellér Krisztina (Wado-Ryu)

Tápiógyörgye 2010 - Csoportkép


Az övvizsgára péntek délután került sor, ahol az összes (16) vizsgázó sikeres vizsgát tett.

Vizsga eredmények:

Radnóti Viktória 3. kyu
Gyányi Ervin 5. kyu
Zádori Márk 5. kyu
Csonka Bálint 6. kyu
Lakatos Balázs 6. kyu
Nagy Vince 7. kyu
Strohmayer Ádám 7. kyu
Strohmayer Tamás 7. kyu
Vinczellér Krisztina 7. kyu
Bere Tamás 8. kyu
Woog Arnold 8. kyu
Woog Olívia 8. kyu
Adancsik Dominik 2. csík
Böröczky Klára 2. csík
Topolyai Máté 2. csík
Boros Csaba 1. csík

A táborban készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


Díjkiosztó ünnepség

2010. június 12. - Budapest

A június 12-én tartottuk meg a 2009-2010-es szezon díjkiosztó/évértékelő ünnepségét, melyre nagy örömünkre szinte mindenki el tudott jönni.

Az ünnepségen az alábbi karatésokat részesítettük elismerésben példamutató szorgalmukért illetve kiemelkedő verseny eredményeikért:

Ádám Kata, Bere Tamás, Durgham Kerim, Gyulai Márton, Lakatos Balázs, Nádházi Roland, Nagy Vince, Pásztor Boldizsár, Radnóti Viktória, Sponga Dániel, Sponga Istvánné, Strohmayer Ádám, Strohmayer Tamás, Szücs Bulcsú, Topolyai Máté, Vinczellér Krisztina, Woog Arnold, Woog Olívia



A szezon legeredményesebb lány versenyzője:

RADNÓTI BETTINA (1 arany, 3 ezüst, 2 bronz éremmel)

A szezon legeredményesebb fiú versenyzője:

NÁDHÁZI PÉTER (3 arany, 6 ezüst, 2 bronz éremmel)


Országos Bajnokaink a 2009-2010-es szezonban:

Radnóti Bettina Kumite 1998
Radnóti Viktória Kumite U16
Sponga Dániel Kumite 1995
Topolyai Máté Kumite 2002
Pénzes Tamás Kumite +85kg


Érdekességként egy kis statisztika:

Eredmények Arany Ezüst Bronz
Összes megszerzett érem
27
39
40
Egyéni helyezések
17
18
32
Országos Bajnokság egyéni versenyszám
5
10
12
Országos Bajnokság csapat versenyszám
0
5
2
Nemzetközi versenyen egyéni versenyszám
9
6
11
Nemzetközi versenyen csapat versenyszám
2
3
1

XV. Széki Kupa

2010. május 8. - Bátaszék
2 x aranyérem 5 x ezüstérem 4 x bronzérem

A nyári pihenő előtt versenyzőinkre még egy komoly erőpróba várt, a XV. Széki Kupán ugyanis idén is népes mezőnyök küzdhettek meg a dobogós helyezésekért.

Kata (formagyakorlat) versenyszámban Strohmayer Ádám, Radnóti Bettina és Sponga Istvánné is bronzérmet szerzett!

Formagyakorlatban a legkiemelkedőbb teljesítményt Ádám nyújtotta, hiszen egy 18-20 fős mezőnyben élete eddigi legszebb formagyakorlatait bemutatva állhatott fel a dobogóra. Testvére Strohmayer Tamás is szépen szerepelt, gyönyörű és nagyon erős technikákkal kivitelezett formagyakorlatokat mutatott be, ami sajnos most csak a 4. helyezéshez volt elég, viszont az bíztató, hogy csak nála nagyobb fokozatú versenyzők tudták megelőzni.

Kumite versenyszámban minden versenyzőnk szépen szerepelt, a vesztett meccseink nagy részét leléptetés miatt szenvedtük el. Volt köztük túl szigorú, következetlen és egyben nagyon bosszantó ítélet is, de sajnos volt olyan is, ami elkerülhető lett volna egy kis odafigyeléssel.

Versenyzőink közül azért így is sokan nagyszerűen szerepeltek. Gyulai Márton élete első karate versenyén fehér övesen megnyerte első meccsét, melyet egy lila öves haladó versenyzővel vívott, így már az első versenyen meghozta gyümölcsét Marci példamutató szorgalmas edzésmunkája.

Topolyai Máté - Kumite közben Strohmayer Tamás - Kumite közben

Radnóti Bettina ezen a versenyen is jó formában volt, meccsein rendre vezetett, de kissé nagy ütései miatt leléptették. Betti a nagyobb korcsoportban a 2-3 évvel idősebbek között is fölényesen 5-0-ra vezetett, amikor ebben a korosztályban is leléptették, és ez igen tanulságos lehet minden versenyzőnk számára, hogy ilyen fölényes vezetés mellett, az edzői utasítás ellenére az utolsó másodpercekben már nem szabad olyan támadást indítani, melynek akár véletlenül is ez lehet a következmény...

Ádám Kata ezen a versenyen is, hozta kiegyensúlyozott formáját és egyéni küzdelemben 3. helyezést ért el. Sponga Istvánné pedig megnyerte a veterán női küzdelmet, így a formagyakorlatban szerzett bronzérme mellé egy aranyérmet is begyűjtött.

Nádházi Péter teljesítménye egész évben kiemelkedően eredményes volt, hiszen minden versenyén szerzett dobogós helyezéseket, Bátaszéken sem volt ez másként, küzdelemben ezüstérmes lett.

Strohmayer Tamás küzdelemben is remekelt már a második meccsén összekerült nagy riválisával, akivel a korosztály döntőit szokták vívni és nagyon összeszedett okos küzdelemben győzedelmeskedett így bejutott a legjobb négy közé. A döntőbe jutás ehhez képest már könnyedén ment, a döntőben pedig egy másfél fejjel magasabb ellenfelet legyőzve a kategória győztese lett.

Pénzes Tamás tanítványai remek szereplése után a férfi nehézsúlyú küzdelemben első helyezést ért el.

Nem utolsó sorban népes szurkolótáborunk is dicséretet érdemel, hiszen sokszor még a házigazdák szurkolóit is túlkiabálva buzdították versenyzőinket! Ezúton is köszönjük!

SZAC csapata
A SZAC Csapata

Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Pénzes Tamás 1. helyezés - Egyéni küzdelem
Strohmayer Tamás 1. helyezés - Egyéni küzdelem
Sponga Istvánné 1. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Nádházi Péter 2. helyezés - Egyéni küzdelem
Ádám Kata 3. helyezés - Egyéni küzdelem
Radnóti Bettina 3. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Strohmayer Ádám 3. helyezés - Egyéni formagyakorlat


Radnóti Viktória - Formagyakorlat közben
Radnóti Viktória - Formagyakorlat közben

A versenyen készült fotók megtekinthetőek a Galériában.


IWKU Open 2010

2010. március 20. - Budapest
1 x aranyérem 2 x ezüstérem 1 x bronzérem

Az idén megrendezett IWKU Open-en egyesületünk 4 versenyzője (Radnóti Bettina, Radnóti Viktória, Sponga Dániel és Pénzes Tamás) vett részt.

Kata (formagyakorlat) versenyszámban Betti és Viki indult. Mind a ketten nagyon szépen katáztak és döntőbe jutottak, de sajnos mindketten lecsúsztak a dobogóról és 4. helyezést értek el.

Radnóti Viki kumite (küzdelem) versenyszámban nagyon szoros és nehéz meccseket vívott, de sajnos itt is lecsúszott a dobogóról, így 4. helyezett lett.

Kumite versenyszámban saját korosztályában (U12-ben) Radnóti Betti 2. helyezést ért el és elindult egy korosztállyal feljebb is U14-ben, ahol szintén beverekedte magát a legjobbak közé és 3. helyezést ért el!

Pénzes Tamás a Kumite versenyszámban a felnőttek között nehézsúlyban 1. helyezést ért el. Csapat küzdelemben pedig a Honbu dojo két másik tagjával 2. helyezést értek el.

Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Pénzes Tamás 1. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat küzdelem
Radnóti Bettina 2. helyezés - Egyéni küzdelem (U12)
3. helyezés - Egyéni küzdelem (U14)
4. helyezés - Egyéni formagyakorlat
Radnóti Viktória 4. helyezés - Egyéni formagyakorlat
4. helyezés - Egyéni küzdelem (U16)

Fantasztikus szereplés az Utánpótlás Országos Bajnokságon!

2010. március 06. - Kartal
3 x aranyérem 22 x ezüstérem 15 x bronzérem

Egyesületünk versenyzői ismét nagyszerűen szerepeltek a 2010 március 6-án Kartalon megrendezett Utánpótlás Országos Bajnokságon, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy mind a 20 versenyzőnk éremmel a nyakában térhetett haza, az igen hosszúra húzódó versenyről, sőt voltak akik kétszer, háromszor, vagy akár négyszer is dobogós helyezést értek el.

Versenyzőink küzdelemben mindig jobban szerepelnek, ez most is így volt viszont ezen a versenyen már formagyakorlat versenyszámban is igen szép eredmények születtek, hiszen egyéni és csapat formagyakorlatban összesen 10 érmet szereztünk.

A küzdelmek során minden versenyzőnk remekül helytállt, külön öröm volt nézni, ahogy Topolyai Máté (az egyéni Országos Bajnoki cím megszerzését követően) a csapat küzdelmek során hatalmas elszántsággal és bátorsággal a nála két évvel idősebb és másfél fejjel magasabb ellenfeleit körbe kergette a küzdőtéren, illetve azt, ahogy a nagyobbaknál Sponga Dániel villámgyors kéz és lábtechnikáival hatalmas küzdelemben megszerezte az egyéni kumite Országos Bajnoki címet.
A lányoknál Radnóti Bettina revansot vehetett, attól a versenyzőtől, aki miatt kicsit több mint négy hónapja eltört a keze, és a gyors felépülés után ő is kumite Országos Bajnok lett.

Utánpótlás Országos Bajnokság 2010 - SZAC CSAPATA
Utánpótlás Országos Bajnokság 2010 - SZAC CSAPATA


Versenyzőink az alábbi eredményeket érték el:

Ádám Kata 3. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
Bere Tamás 3. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Csapat küzdelem
Durgham Kerim 3. helyezés - Egyéni küzdelem
Lakatos Balázs 2. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Csapat formagyakorlat
Molnár Martin (SZAC - Shotokan) 2. helyezés - Egyéni küzdelem
Nagy Vince 2. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Csapat küzdelem
Nádházi Péter 2. helyezés - Egyéni formagyakorlat
2. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Csapat küzdelem
Nádházi Roland 2. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Csapat küzdelem
Pásztor Boldizsár 2. helyezés - Csapat küzdelem
Radnóti Bettina 2. helyezés - Egyéni formagyakorlat
1. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
Radnóti Viktória 3. helyezés - Egyéni formagyakorlat
3. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
Sponga Dániel 1. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
3. helyezés - Csapat küzdelem
Sponga Istvánné 3. helyezés - Egyéni formagyakorlat
2. helyezés - Egyéni küzdelem (felnőtt)
2. helyezés - Egyéni küzdelem (veterán)
3. helyezés - Csapat formagyakorlat
Strohmayer Ádám 3. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Csapat küzdelem
Szücs Bulcsú 2. helyezés - Csapat formagyakorlat
Topolyai Máté 1. helyezés - Egyéni küzdelem
2. helyezés - Csapat küzdelem
Vinczellér Krisztina 2. helyezés - Egyéni formagyakorlat
3. helyezés - Csapat formagyakorlat
Woog Arnold 2. helyezés - Csapat küzdelem
Woog Olívia 3. helyezés - Egyéni küzdelem
Zádori Márk (Honbu) 2. helyezés - Egyéni formagyakorlat
3. helyezés - Egyéni küzdelem
3. helyezés - Csapat küzdelem

Angliai Nyílt Nemzetközi Bajnokság

2010. február 20. - Birmingham, Anglia
3 x aranyérem 1 x ezüstérem 1 x bronzérem

Egyesületünk Wado-ryu edzője Pénzes Tamás idén is részt vett a 2010. február 20-án Birminghamben rendezett az EWSKA szervezet Nyílt Nemzetközi Bajnokságán. A versenyen a korábbi évekkel ellentétben idén kevesebb, viszont összevont kategóriát hirdettek meg, így például formagyakorlatban a nők és férfiak is egy kategóriában indultak, a kumite versenyszámokat pedig súlycsoport bontás nélkül rendezték, így a felnőtt kategóriákban 30-40 fős mezőny mérhette össze tudását. Ennek ellenére a 6 fős magyar csapat igen szép eredményeket ért el!

Pénzes Tamás eredményei:

1. helyezés - Egyéni formagyakorlat
1. helyezés - Páros formagyakorlat
1. helyezés - Csapat formagyakorlat
2. helyezés - Csapat küzdelem
3. helyezés - Egyéni küzdelem

Magyar csapat - Birmingham, 2010

Magyar csapat - Birmingham, 2010


SZAC Övvizsga

2010. január 22. - Budapest

Egyesületünk életében az idei első nagy esemény a 2010 január 22-én megrendezett vizsga volt, ahol az alábbi karatékák sikeres övvizsgát tettek.

Sponga Dániel 4. kyu

Vizsgázók felsorakoztak az eredményhírdetéshez

Vizsgázók felsorakoztak az eredményhírdetéshez

Sponga Istvánné 5. kyu
Lakatos Balázs 7. kyu
Ádám Kata 8. kyu
Nádházi Péter 8. kyu
Nádházi Roland 8. kyu
Pásztor Boldizsár 8. kyu
Strohmayer Tamás 8. kyu
Bere Tamás 2. csík
Gyulai Márton 2. csík
Woog Arnold 2. csík
Woog Olívia 2. csík
Adancsik Dominik 1. csík
Farkasinszki Ádám 1. csík
Kiss Csongor 1. csík
Topolyai Máté 1. csík


Hírarchívum:

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000
1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 | 1993

A 2008-as év előtti hírek és eredmények hiányosak lehetnek, ezért ha régi karatésainknak vannak további eredményeik, fotóik, akkor azt küldjék el nekünk e-mailben és frissítjük az archívumot!
Köszönjük!



 

Facebook

Rövid híreink

UWK Karate Világbajnokság

2 VILÁG-BAJNOKI CÍMMEL 2 bronz éremmel és 1 negyedik helyezéssel tért haza a SZAC Karate SE. három versenyzője a 2017. november 29. és december 3. között Olaszországban megrendezett 2. UWK Karate Világbajnokságról.

Eredményeink:
1. Dudás Évakata
1. Pénzes Tamáskata
3. Pénzes Tamáskumite
3. Szántai Lucakumite
4. Szántai Lucakata



9. WUKF Karate Európa-bajnokság

3 EURÓPA-BAJNOKI CÍMMEL 2 ezüst és 4 bronz éremmel tért haza a SZAC Karate SE. két versenyzője a 2017. április 5-9. között Kolozsváron megrendezett 9. WUKF Karate Európa-bajnokságról.

Eredményeink:
1. Dudás Évakata
1. Pénzes Tamáskata
1. Szántai Lucakata
2. Topolyai Mátékata
2. Woog Olíviakata
3. Pénzes Tamáskumite
3. Szántai Lucakumite
3. Topolyai Mátékumite
3. Laczi Dávidcsapat kumite
3. Woog Arnoldcsapat kumite



8. WUKF Karate Európa-bajnokság

2 EURÓPA-BAJNOKI CÍMMEL 1 ezüst és 3 bronz éremmel tért haza a SZAC Karate SE. két versenyzője a 2016. október 11-16. között Olaszországban megrendezett 8. WUKF Karate Európa-bajnokságról.

Eredményeink:
1. Pénzes Tamáskata
1. Pénzes Tamáscsapat kumite
2. Pénzes Tamásrotációs csapat kumite
3. Radnóti Bettinakata (felnőtt)
3. Radnóti Bettinakumite +60kg (felnőtt)
3. Radnóti Bettinakumite open (U21)
5. Radnóti Bettinakumite +60kg (U21)
5. Radnóti Bettinakata Rengokai (U21)
5. Pénzes Tamáskumite +80 kg



6. WUKF Karate Világbajnokság

5 VILÁGBAJNOKI CÍMMEL 2 ezüst és 4 bronz éremmel tértek haza a SZAC Karate SE. versenyzői a 2016. június 14-19 között Dublinban megrendezett 6. WUKF Karate Világbajnokságról.

Eredményeink:
1.  Dudás Évakata
1.  Pénzes Tamáskumite
1.  Pénzes Tamáskata
1.  Woog Arnoldkata
1.  Woog Olíviakata
2.  Csatlós Botondcs. kumite
2.  Woog Arnoldcs. kumite
3.  Dodok Mátékata
3.  Radnóti Bettinakumite
3.  Radnóti Bettinakata
3.  Topolyai Mátékata



5. Erzsébet Kupa - Nemzetközi WKF Karate Bajnokságon

Az 5. Erzsébet Kupa Nemzetközi WKF karate bajnokságon 6 ország 30 klubjának 400 versenyzője lépett tatamira. Versenyzőink 2 arany, 1 ezüst és 6 bronz éremmel zárták a napot, mely igazán szép eredmény életük első nemzetközi WKF versenyén.


Wadokarate Országos Bajnokság 2016

A 2016. 04. 03.-án Kókán megrendezett Wadokarate Országos Bajnokságon egyesületünket 26 versenyző képviselte. Versenyzőink 18 arany, 8 ezüst, 6 bronz éremmel összesítésben is az élen végeztek.


Wado-kai Magyar Bajnokság 2016 - 2. forduló

Versenyzőink 2 arany, 2 bronz érem mellé 4 negyedik helyezést gyűjtött be.


23. Banzai Kupa - Nemzetközi Karate Bajnokság

A vártnál eredményesebben szerepeltek versenyzőink idei első nemzetközi versenyükön a 23. Banzai Kupán Romániában! 10 versenyzőnk 2 arany, 3 ezüst és 2 bronzérmet szerzett.


Wado-kai Magyar Bajnokság 2016 - 1. forduló

Maroknyi csapatunk remekül szerepelt idei első versenyén, 7 versenyzővel 5 arany, 2 ezüst és egy 4. helyezést értünk el.